Our product range includes a wide range of gec dosa batter paste packing machine and gec pouch packaging machines.
₹ 128000 / Piece Get Latest Price
| Capacity | 500 Pouch/Hour |
| Filling Volumes | 500 ml |
| Driven Type | Electric |
| Automation Grade | Automatic |
| Packaging Type | Packet |
| Brand | GEC |
Minimum order quantity: 10 Piece
₹ 60000 / Piece Get Latest Price
| Filing Type | Cup Filler |
| Usage/Application | Powder |
| Automation Grade | Automatic |
| Pouch Capacity | 200 grams |
| Pouch Length | 4 inches |
| Frequency | 50Hz |
| Voltage | 240V |
Minimum order quantity: 10 Piece
Praveen (Manager)
The General Engineering Corporation
Old No.102, New No.209, Thambu Chetty Street, George Town, Chennai - 600001, Tamil Nadu, India